Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej

Nawigacja

Najważniejsze

Zatrzymano grupę przestępczą produkującą nielegalne papierosy

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą trudniącą się przemytem, produkcją i dystrybucją nielegalnych papierosów. Zlikwidowali też nielegalną fabrykę tytoniu. Zabezpieczyli ponad 3,5 mln sztuk papierosów oraz 14,5 tony krajanki tytoniowej. Wyliczone straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wynoszą blisko 21 mln zł.

Skradziony Mercedes odzyskany

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie odzyskali Mercedesa Sprintera pochodzącego najprawdopodobniej z kradzieży. Wartość auta to 70 tys. zł.

Posługiwał się cudzym dokumentem

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali mężczyznę, który do kontroli okazał nie swój dokument tożsamości.

Konferencja naukowa pt. "Handel ludźmi. Zagrożenie współczesnego bezpieczeństwa".

Wczoraj (20.03.2017 r.) w auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się konferencja pod nazwą „Handel ludźmi. Zagrożenie współczesnego społeczeństwa”. Przedstawiciele służb mundurowych, nauki i organizacji pozarządowych omawiali zagrożenia związane z handlem ludźmi oraz sposoby przeciwdziałania temu procederowi.

Funkcjonariusze SG nagrodzeni za rozpracowanie międzynarodowej grupy przestępczej

Dziś (20.03.2017 r.) w Suwałkach siedmiu funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki SG w Rutce - Tartak otrzymało z rąk Jarosława Zielińskiego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji nagrody za rozpracowanie i zatrzymanie członków grupy przestępczej.

Ubrania i zegarki z podrobionymi znakami towarowymi

Podrobione towary znanych światowych marek o łącznej wartości rynkowej wynoszącej 95 tys. zł. ujawnili funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej. Obywatele Litwy przewozili również pałki teleskopowe, kastety, ręczne miotacze gazu.

„SpoKREWnieni służbą” w Suwałkach

13 marca w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Terenowym Oddziale w Suwałkach w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej oddali honorowo krew.

Odzyskano luksusowe auto

Funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej odzyskali kradzioną Toyotę Land Cruiser o szacunkowej wartości 300 tys. zł. 

Aktualności

Kalendarium

Wybierz miesiąc i rok

Wybierz dzień miesiąca

Najważniejsze wydarzenia

Polecamy

Skróty

do góry