Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej 10 Wietnamczyków przewoził obywatel Łotwy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

10 Wietnamczyków przewoził obywatel Łotwy

Katarzyna Zdanowicz
19.06.2017

W piątek, 16 czerwca,  w ramach współpracy podlaskiej Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej zatrzymano 10 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Obcokrajowcy próbowali dostać się do Polski podróżując w przestrzeni ładunkowej busa, którym kierował obywatel Łotwy.

Na terenie gminy Wiżajny funkcjonariusze Placówki SG w Rutce-Tartak, Wydziału Zabezpieczenia Działań i KAS z Budziska zatrzymali do kontroli Opla Movano. Oprócz  41- letniego kierowcy, w przestrzeni ładunkowej busa podróżowało 10 obywateli Wietnamu. Sześciu  mężczyzn w wieku 14-30 lat oraz cztery kobiety w wieku 15-26 lat nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Za przekroczenie polsko - litewskiej  granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani.

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Decyzją Sadu Rejonowego w Suwałkach obywatel Łotwy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

  • Zatrzymani obywatele Wietnamu
    Zatrzymani obywatele Wietnamu
  • Zatrzymani obywatele Wietnamu
    Zatrzymani obywatele Wietnamu
  • Zatrzymani obywatele Wietnamu
    Zatrzymani obywatele Wietnamu
do góry