Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Pies Cenzus znowu nie zawiódł. Wyszukał 117 kg haszyszu. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pies Cenzus znowu nie zawiódł. Wyszukał 117 kg haszyszu.

Katarzyna Zdanowicz
19.06.2017

W niedzielę (18.06.2017 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt 117 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 3,5 mln zł. Duża w tym zasługa psa służbowego Cenzusa.

Ujawnione narkotyki przewoził obywatel Rosji. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski przez drogowe przejście graniczne w Kuźnicy. Pojazd marki Citroen DS 5 z 2013 roku, którym podróżował cudzoziemiec poddano sprawdzeniu pod kątem legalności pochodzenia. W wyniku szczegółowej kontroli funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że w aucie mogą znajdować się skrytki. Użyto psa służbowego Cenzusa, który zaznaczył wnętrze pojazdu jako możliwe miejsce ukrycia narkotyków. Pod przednimi siedzeniami, w desce rozdzielczej samochodu ujawniono 221 zamkniętych hermetycznie paczek różnej wielkości z suszem roślinnym. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono ponad 117 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 3,5 mln zł.

41-letni obywatel Rosji wraz z ujawnionym towarem pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ponadto zatrzymano samochód o wartości około 55 tys. zł, w którym znajdował się nielegalny towar. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi grzywna i nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

 • Haszysz ukryty w skrytce auta
  Haszysz ukryty w skrytce auta
 • Haszysz ukryty w skrytce auta
  Haszysz ukryty w skrytce auta
 • Haszysz ukryty w skrytce auta
  Haszysz ukryty w skrytce auta
 • Ujawniony haszysz
  Ujawniony haszysz
 • Ujawniony haszysz
  Ujawniony haszysz
do góry