Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze uratowali mężczyźnie życie, który uciekał kradzionym autem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze uratowali mężczyźnie życie, który uciekał kradzionym autem

Autor : Krystyna Jakimik-Jarosz
07.07.2017

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej uratowali życie mężczyźnie, który uciekał kradzionym bmw. Obywatel Litwy, aby uniknąć zatrzymania porzucił auto i uciekając wpadł w bagno.

Dziś, 7 lipca, około szóstej nad ranem na terenie gminy Wiżajny funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak i Wydziału Zabezpieczenia Działań przystąpili  do kontroli auta na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca bmw zignorował sygnał do zatrzymania się i gwałtownie zawrócił. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekającym autem. Po kilku kilometrach mężczyzna porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Chcąc uniknąć zatrzymania skierował się w stronę mokradeł, gdzie wpadł w bagno i zaczął się szybko zapadać. Funkcjonariusze ruszyli z pomocą i wyciągnęli mężczyznę ratując mu życie.

Jak się okazało 26 - letni obywatel Litwy próbował uniknąć kontroli, bo kierował samochodem skradzionym w Andorze. Szacunkowa wartość odzyskanego BMW 525D z 2007 roku wynosi 35 tys.zł. W toku dalszych czynności ustalono, że polskie tablice widniejące na pojeździe zostały również skradzione.

Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji mężczyzna wraz z pojazdem zostanie przekazany funkcjonariuszom Policji.

 

  • Odzyskane BMW
    Odzyskane BMW
do góry