Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Obywatele Wietnamu ukryci w Fiacie Ducato - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatele Wietnamu ukryci w Fiacie Ducato

Krystyna Jakimik-Jarosz
13.06.2017

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali 4 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej. Zatrzymano również obywatela Rosji, który przewoził cudzoziemców.

13 czerwca 2017 roku na drodze krajowej nr 16 funkcjonariusze przystąpili do kontroli Fiata Ducato na łotewskich numerach rejestracyjnych. Podczas sprawdzania przestrzeni ładunkowej pojazdu, w której przewożone były drewniane palety funkcjonariusze  ujawnili 4 obywateli Wietnamu. Cudzoziemcy ukryci byli w specjalnie skonstruowanej skrytce znajdującej się tuż za kabiną kierowcy.  Czterech mężczyzn  w wieku 18 - 28 nie posiadało dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Po wykonaniu niezbędnych czynności Wietnamczycy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 29-letni kierowca najprawdopodobniej usłyszy zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy wbrew przepisom. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Od początku 2017 roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 12 grup (48 osób) za przekroczenie granicy wbrew przepisom.

 

 

 

 

 

  • Zatrzymani obywatele Wietnamu
    Zatrzymani obywatele Wietnamu
  • Zatrzymani obywatele Wietnamu
    Zatrzymani obywatele Wietnamu
do góry