Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Zabytkowy Rolls Royce bez wymaganego pozwolenia na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zabytkowy Rolls Royce bez wymaganego pozwolenia na granicy

Katarzyna Zdanowicz
01.12.2017

80- letniego Rolls Royce’a wartego ponad 254 tys. zł próbował wywieźć do Rosji obywatel Białorusi. Na wywóz za granicę auta wartego ponad 50 tys. euro i mającego ponad 75 lat według obowiązujących przepisów niezbędne jest specjalne pozwolenie, którego mężczyzna nie posiadał.

Do odprawy granicznej na terenie drogowe przejścia granicznego w Kuźnicy na wyjazd z Polski zgłosił się obywatel Białorusi. Mężczyzna na lawecie wiózł trzy auta zakupione w Holandii: Franklina Airman typ 12A z 1928 r., Rolls Royce z 1937 r.  i Jaguara z 1951 r. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że jedno z aut - Rolls Royce z 1937 r. wart ponad 254 tys. zł to zabytek, na wywóz którego poza granice Unii Europejskiej wymagane jest specjalne pozwolenie wystawione przez władze Holandii. Mężczyzna jak się okazało przerobił dokumenty przewozowe licząc na to, że uda mu się przekroczyć granicę bez wymaganego pozwolenia.

47 – letni obywatel Białorusi za posługiwanie się jako autentycznymi przerobionymi dokumentami i próbę wywiezienia samochodu marki Rolls Royce bez wymaganego pozwolenia został zatrzymany. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

  • Zabytkowy Rolls Royce
    Zabytkowy Rolls Royce
  • Zabytkowy Rolls Royce
    Zabytkowy Rolls Royce
  • Zabytkowy Rolls Royce
    Zabytkowy Rolls Royce
do góry