Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Mamy srebrny medal w koszykówce - Aktualności

Aktualności

Mamy srebrny medal w koszykówce

Alina Grygorowicz
24.10.2016

W dniach 19-21.10.2016 r. w Przemyślu odbyły się II Mistrzostwa Straży Granicznej w koszykówce. Reprezentacja Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zajęła w nich 2 miejsce.

Drużyny przez trzy dni walczyły o tytuł mistrza. W mistrzostwach wzięło udział 10 drużyn reprezentujących oddziały i ośrodki szkolenia SG oraz Komendę Główną SG.

Mistrzem Straży Granicznej w koszykówce została drużyna gospodarzy z Bieszczadzkiego Oddziału SG, która w pełnym emocji finale pokonała Podlaski OSG wynikiem 83 do 66. Podlaski OSG zajął 2 miejsce zdobywając tytuł wicemistrza SG. Trzecie miejsce zdobył Morski OSG, a czwarte Nadbużański OSG. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany st. chor. szt. SG Andrzej Duda z Placówki SG w Kuźnicy.

Dodatkowo, nasza drużyna otrzymała puchar FAIR-PLAY za największy wkład w zbiórkę charytatywną na rzecz Emilki Jasic – chorej na nowotwór córeczki funkcjonariuszki z Placówki SG w Korczowej.

Nagrody: puchary, medale, pamiątkowe niedźwiadki - symbol Przemyśla oraz upominki rzeczowe wręczali Zastępca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Robert Rogoz, Prezydent Miast Przemyśla Robert Choma, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła, Prezes Polskiej Ligi Koszykówki Marcin Widomski  oraz Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Osiadacz.

Organizatorami II Mistrzostw Straży Granicznej w koszykówce byli: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Bieszczadzki oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.