Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Kradziony Range Rover zatrzymany na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kradziony Range Rover zatrzymany na granicy

Katarzyna Zdanowicz
08.06.2018

Funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach odzyskali Range Rovera wartego 130 tys. zł. Samochód miał przerobiony numer VIN, a kierowca posługiwał się podrobionym dowodem rejestracyjnym.

Wczoraj (07.06.2018 r.) na terenie drogowego przejścia granicznego w Bobrownikach do kontroli na wyjazd z naszego kraju zgłosił się obywatel Rosji. Mężczyzna podróżował samochodem marki Range Rover Sport na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusz podjął podejrzenie, że pojazd może pochodzić z kradzieży. Przeprowadzano szczegółową kontrolę auta, w wyniku której stwierdzono ingerencję osób trzecich w pole numerowe nadwozia. O ingerencji świadczyły odbiegający od wzoru numer VIN oraz tabliczka znamionowa. W trakcie dalszych sprawdzeń ustalono, że samochód figuruje w bazie Interpolu. Kontroli poddano także ukraiński dowód rejestracyjny  pojazdu. Okazało się, że dokument jest wykonany na wzór oryginalnego. Szacunkowa wartość pojazdu z 2012 roku wynosi 130 tys. zł.

45-letni kierowca wraz z pojazdem po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych został przekazany funkcjonariuszom Policji.

  • Odzyskany Range Rover
    Odzyskany Range Rover
do góry