Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Ślubuję służyć wiernie narodowi polskiemu… - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ślubuję służyć wiernie narodowi polskiemu…

Katarzyna Zdanowicz
29.06.2018

29 czerwca o godz. 10.00 w siedzibie komendy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Dziesięciu funkcjonariuszy w asyście pocztu sztandarowego złożyło ślubowanie przed Zastępcą Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Stanisławem Supińskim. W ślubowaniu uczestniczyły rodziny funkcjonariuszy, zaproszeni goście oraz kadra kierownicza oddziału.

Zanim założyli mundur nowo przyjęci funkcjonariusze musieli przejść przez procedurę kwalifikacyjną. Obejmuje ona testy psychologiczne, badania na wariografie, sprawdzenie wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz test sprawności fizycznej. W poniedziałek cała grupa - 5 funkcjonariuszek i 5 funkcjonariuszy, wyjedzie na szkolenie do Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Następnie po pomyślnie zdanych egzaminach będą zdobywać doświadczenie w jednej z placówek na granicy polsko-białoruskiej.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi w sposób ciągły nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce nabór.

  • Uroczyste śłubowanie
    Uroczyste śłubowanie
  • Uroczyste śłubowanie
    Uroczyste śłubowanie
  • Uroczyste śłubowanie
    Uroczyste śłubowanie
do góry