Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa

Katarzyna Zdanowicz
05.10.2018

Dziś (05.10.2018 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali 2 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie litewsko-polskiej granicy państwowej. Zatrzymano również obywatela Ukrainy, który przewoził cudzoziemców.

Funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w Augustowie przystąpili do kontroli samochodu marki Alfa Romeo na polskich numerach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Ukrainy w aucie znajdowały się dwie osoby o azjatyckich rysach twarzy. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że są to obywatele Wietnamu. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. W związku z przekroczeniem polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom dwaj mężczyźni w wieku 24-26 lat zostali zatrzymani.

22-letni obywatel Ukrainy prawdopodobnie usłyszy zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Augustowie. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

do góry