Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Podlaski Oddział SG Mistrzem Straży Granicznej w Piłce Siatkowej - Aktualności

Aktualności

Podlaski Oddział SG Mistrzem Straży Granicznej w Piłce Siatkowej

Alina Grygorowicz
19.10.2018

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Straży Granicznej w Piłce Siatkowej zdobyła wczoraj drużyna z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W dniach 16-18 października br. w Kętrzynie odbywały się Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Siatkowej 2018. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Komendant Główny Straży Granicznej - gen. bryg. SG Tomasz Praga.

W trzydniowych zmaganiach sportowych o tytuł Mistrza Straży Granicznej rywalizowało 10 drużyn reprezentujących wszystkie oddziały i ośrodek szkolenia Straży Granicznej. Drużyna z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w składzie: Andrzej Gromadski, Artur Plis, Przemysław Wilman, Adam Popławski, Marcin Drobnikowski, Adam Granacki, Stefan Ochryciuk, Mariusz Chomczuk, Andrzej Moroz okazała się niepokonana. Już  po raz piąty z rzędu zdobyła tytuł Mistrza Straży Granicznej w Piłce Siatkowej. Drugie miejsce zajęła reprezentacja z Nadwiślańskiego Oddziału SG, a trzecie miejsce przypadło drużynie z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Stefan Ochryciuk - funkcjonariusz z Placówki SG w Białowieży Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Najlepszym rozgrywającym okazał się Piotr Kusy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, a najlepszym atakującym turnieju - Patryk Kulpaka z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Uroczystego zakończenia Mistrzostw oraz wręczenia pucharów i medali dokonał płk SG Adam Pacuk - Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.