Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy naszego państwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy naszego państwa

Katarzyna Zdanowicz
11.02.2019

Wczoraj (10.02.2019 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie osoby za przekroczenie polsko – białoruskiej granicy wbrew przepisom.

Patrolujący granicę funkcjonariusze z Placówki SG w Krynkach ujawnili na pasie drogi granicznej ślady wskazujące na nielegalne przekroczenie granicy z Białorusi do Polski. O tym zdarzeniu natychmiast powiadomiono patrole SG w terenie oraz miejscowych policjantów. W wyniku współdziałania funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji na obrzeżach Krynek zatrzymano dwóch obywateli Jemenu.  35 i 39-letni mężczyźni przyznali się, że nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa. Cudzoziemcy po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani stronie białoruskiej.

W tym roku to druga grupa nielegalnych migrantów zatrzymana przez funkcjonariuszy Podlaskiego  Oddziału Straży Granicznej. W 2018 r. funkcjonariusze POSG zatrzymali 19 grup nielegalnych migrantów.

do góry