Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Ujawniono przemyt nielegalnych papierosów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ujawniono przemyt nielegalnych papierosów

Katarzyna Zdanowicz
28.08.2019

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili kolejną próbę przemytu nielegalnych papierosów. W samochodzie osobowym obywatel Polski przewoził 4,5 tys. paczek papierosów.

Patrol Straży Granicznej w gminie Białowieża zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki VW Passat. Jak się okazało kierowca - obywatel Polski,  w pojeździe przewoził znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W sumie w aucie znajdowało się 4,5 tys. paczek papierosów. Szacunkowa wartość ujawnionego nielegalnego towaru wynosi ponad 63 tys. zł. Mężczyzna - mieszkaniec powiatu bielskiego, odpowie teraz za przemyt i nielegalne posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków.

W wyniku podjętych działań zatrzymano również 3 obywateli Białorusi, którym przedstawiono zarzut o współudział w przemycie wyrobów akcyzowych przez „zieloną granicę”. Ustalono, iż cel i warunki pobytu cudzoziemców w naszym kraju są niezgodne z deklarowanymi. Wydano decyzję zobowiązującą ich do powrotu z  zakazem ponownego wjazdu do Polski i innych państw obszaru Schengen na okres 2 lat.

  • Ujawniony przemyt papierosów przez "zieloną granicę"
    Ujawniony przemyt papierosów przez "zieloną granicę"
  • Ujawniony przemyt papierosów przez "zieloną granicę"
    Ujawniony przemyt papierosów przez "zieloną granicę"
do góry