Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej "Okazją" nielegalnie przez granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

"Okazją" nielegalnie przez granicę

Katarzyna Zdanowicz
09.09.2019

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali 2 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie litewsko-polskiej granicy państwowej. Zatrzymano również obywatela Łotwy, który przewoził cudzoziemców.

W sobotę (07.09.2019 r.) funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w Budzisku przystąpili do kontroli samochodu osobowego marki Opel Omega na łotewskich numerach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Łotwy autem podróżowały dwie osoby o azjatyckich rysach twarzy. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że są to obywatele Wietnamu. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej wbrew przepisom i przebywanie na terytorium naszego kraju bez wymaganych dokumentów dwaj mężczyźni w wieku 21 i 26 lat zostali zatrzymani. Kierowca pojazdu oświadczył, że obywateli Wietnamu zabrał z Kowna „na stopa” i miał ich zawieźć do Warszawy. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierowca, 52-letni obywatel Łotwy, jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Lublinie w celu doprowadzenia do Zakładu Karnego lub Aresztu Śledczego w celu odbycia 2 lat pozbawienia wolności za popełnione przez niego przestępstwa finansowe. W związku z powyższą sytuacją mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji celem osadzenia w Areszcie Śledczym w Suwałkach.

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu zostali dziś (09.09.2019r. ) przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

  • Jeden z zatrzymanych obywateli Wietnamu
    Jeden z zatrzymanych obywateli Wietnamu
do góry