Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Ujawnione podrobione dokumenty - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ujawnione podrobione dokumenty

Katarzyna Zdanowicz
04.12.2019

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami.

Dziś, 4 grudnia 2019 r. na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy do odprawy granicznej zgłosił się 35-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna do kontroli przedstawił gruzińskie prawo jazdy, które wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy co do jego autentyczności. Szczegółowa analiza potwierdziła, że dokument został podrobiony na wzór oryginalnego dokumentu.

Do kolejnego ujawnienia podrobionego dokumentu doszło wczoraj (03.12.2019 r.) na drogowym przejściu granicznym w Bobrownikach na kierunku wjazdowym do naszego kraju. 38-letni obywatel Białorusi do kontroli przedstawił podrobione białoruskie prawo jazdy.

W obu przypadkach cudzoziemcom przedstawiono zarzuty za fałszowanie dokumentu i używanie go za autentyczny. Za podrobienie lub przerobienie dokumentu lub używanie takiego dokumentu jako autentycznego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 (art. 270 § 1 kk).

do góry