Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Odzyskano Audi o wartości 130 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano Audi o wartości 130 tys. zł

Katarzyna Zdanowicz
14.01.2020

13 stycznia 2020 roku funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak odzyskali pochodzące z przestępstwa Audi A3 o wartości 130 tys. zł.

Wczoraj na terenie gminy Rutka-Tartak funkcjonariusze Straży Granicznej przystąpili do kontroli samochodu osobowego na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą Audi A3 był 31-letni obywatel Rosji. Mężczyzna do kontroli przedstawił podrobiony rosyjski dowód rejestracyjny. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że pojazd może pochodzić z przestępstwa kierowca wraz z pojazdem został zatrzymany. Auto poddano szczegółowym sprawdzeniom pod kątem legalności pochodzenia. Przeprowadzona kontrola wykazała, że kontrolowany samochód prawdopodobnie został utracony na terenie Hiszpanii. Wartość odzyskanego Audi z 2019 roku oszacowano na 130 tys. zł.

Zatrzymany pojazd wraz z kierowcą pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy Placówki SG w Rutce-Tartak do czasu przekazania funkcjonariuszom Policji w Suwałkach celem dalszego postępowania.

W ubiegłym 2019 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 82 pojazdy o wartości ponad 8 mln zł.

  • Odzyskane Audi
    Odzyskane Audi
do góry