Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Weszli pomimo zakazu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Weszli pomimo zakazu

Katarzyna Zdanowicz
10.02.2020

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ukarali mandatami karnymi dwóch obywateli Polski. Mężczyźni naruszyli zakaz wejścia na pas drogi granicznej.

9 lutego br. funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce otrzymali informację o wejściu dwóch osób na pas drogi granicznej w miejscu niedozwolonym. Wysłany na miejsce zdarzenia patrol w miejscowości Masiewo przystąpił do kontroli pojazdu jadącego od strony granicy, którym podróżowały dwie osoby. Mężczyźni -obywatele Polski, którzy przebywali w okolicy turystycznie, przyznali się do wejścia na pas drogi granicznej. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 200 zł każdy.

Niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł (art. 49a § 1 i 2, art. 54 kodeksu wykroczeń), bądź karą pozbawienia wolności  w przypadku przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami (art. 264 §2 kk). Straż Graniczna apeluje  o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek.

 

do góry