Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Ukryli się w naczepie ciężarówki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ukryli się w naczepie ciężarówki

Katarzyna Zdanowicz
02.03.2020

28 lutego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Czeremsze zatrzymali dwóch cudzoziemców podających się za obywateli Afganistanu. Mężczyźni ukryli się w naczepie ciężarówki przewożącej urządzenia sanitarne i tak nielegalnie dotarli do Polski.

Do zatrzymania cudzoziemców doszło w miejscowości Boćki. Łotewski kierowca usłyszał dobiegające z jego ciężarówki odgłosy. Myśląc, że w środku są złodzieje wezwał na miejsce funkcjonariuszy Policji. Po otwarciu naczepy okazało się, że znajdują się w niej dwaj mężczyźni o ciemnej karnacji. Natychmiast o zdarzeniu poinformowano Straż Graniczną. W toku dalszych czynności ustalono, że są to obywatele Afganistanu, którzy do Polski przyjechali w naczepie łotewskiego pojazdu ciężarowego. Mężczyźni do ciężarówki wsiedli w Rumunii i chcieli dostać się do Niemiec. Schowali się za kartonami przewożonego towaru i tak podróżowali dwa dni. Żaden z nich nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość i obywatelstwo. Zeznali, że są w wieku 22 i 17 lat. Mężczyźni zostali przebadani przez lekarza, który nie stwierdził uszczerbku na ich zdrowiu.

W związku z tym, iż cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę naszego kraju i przebywali na jego terytorium bez dokumentów uprawniających ich do tego zostali zatrzymani. Decyzją sądu najprawdopodobniej dziś trafią do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

do góry