Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Peugeot z kontrabandą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Peugeot z kontrabandą

Katarzyna Zdanowicz
16.03.2020

Nielegalne papierosy ukryte w ścianie części ładunkowej samochodu dostawczego ujawnili w miniony piątek funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi ponad 90 tys. zł.

13 marca 2020 r. funkcjonariusze Straży Granicznej realizując czynności w powiecie grajewskim zatrzymali do kontroli Peugeota Boxera na polskich tablicach rejestracyjnych. Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy. W trakcie wykonywanych sprawdzeń okazało się, że w ścianie części ładunkowej pojazdu przewożone są znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na terenie placówki dokładnie przeszukano samochód. W sumie w aucie ujawniono i zabezpieczono  6,4 tys. paczek nielegalnych papierosów różnych marek o szacunkowej wartości ponad 90 tys. zł.

Zatrzymany 49-letni kierowca przyznał się do przewożonego przemytu. Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie administracyjne, które zakończyło się wydaniem decyzji zobowiązującej go do powrotu z 3 letnim zakazem wjazdu do Polski. Jako dowód w sprawie zatrzymano kontrolowany samochód. 48-letniemu pasażerowi auta po przesłuchaniu w charakterze świadka zezwolono na kontynuowanie podróży.

  • Peugeot z nielegalnymi papierosami
    Peugeot z nielegalnymi papierosami
  • Peugeot z nielegalnymi papierosami
    Peugeot z nielegalnymi papierosami
  • Peugeot z nielegalnymi papierosami
    Peugeot z nielegalnymi papierosami
do góry