Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Ujawniono podrobione dokumenty - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ujawniono podrobione dokumenty

Katarzyna Zdanowicz
18.05.2020

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak przerwali podróż trzem mężczyznom, którzy do kontroli okazali podrobione prawa jazdy.

W sobotę (16.05.2020 r.) w Budzisku funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli ujawnili u 43-letniego obywatela Ukrainy podrobione ukraińskie prawo jazdy. Natomiast dzień wcześniej (15.05.2020 r.) podrobione prawa jazdy, do kontroli przedstawili 28-letni obywatel Ukrainy i 45-letni obywateli Polski.

Dwaj obywatele Ukrainy przyznali się do zarzucanych im czynów posługiwania się fałszywym dokumentem i dobrowolnie poddali karze zaproponowanej przez Prokuratora w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat. Ponadto w  związku z brakiem dokumentacji uzasadniającej cel i warunki pobytu odmówiono im także wjazdu na terytorium Polski. Natomiast 45-letni Polak nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i został zatrzymany. Podczas dalszych czynności sprawdzających okazało się, że jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione czyny z kodeksu karnego. Mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym w Suwałkach.

do góry