Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Zatrzymano dwie osoby poszukiwane za kradzież pojazdów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano dwie osoby poszukiwane za kradzież pojazdów

Anna Baczyńska
10.07.2020

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali wczoraj dwóch cudzoziemców poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości za kradzieże samochodów.

Łotysz, za którym wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania, poszukiwany był przez łotewskie władze. Podczas kontroli, funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce – Tartak dodatkowo ujawnili, że cudzoziemiec posługuje się podrobionym litewskim prawem jazdy – grozi mu za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 5 lat. Za brak dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu obywatel Łotwy został ukarany  mandatem karnym w kwocie 500 zł.  Cudzoziemiec został przekazany Policji w Suwałkach w celu realizacji ENA.

W tym samym dniu funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali obywatela Litwy poszukiwanego tym razem przez polski wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna, również został skazany za kradzież samochodu - ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanego przekazano do Aresztu Śledczego w Suwałkach.

  • Zdjęcie 1
    Zdjęcie 1
do góry