Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Spacer po pasie drogi granicznej zabroniony - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Spacer po pasie drogi granicznej zabroniony

Katarzyna Zdanowicz
16.11.2020

Funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży ujawnili czterech turystów, którzy wbrew obowiązującym przepisom szli pasem drogi granicznej. Ich spacer wzdłuż polsko-białoruskiej granicy zakończył się dość kosztownie.

15 listopada 2020 r. funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili ślady na pasie drogi granicznej czterech osób. W wyniku podjętych działań ustalono, że sprawcami zdarzenia są obywatele Polski (mężczyzna i 3 kobiety) przebywający turystycznie w Białowieży. Pomimo tablic, znajdujących się w pobliżu granicy, informujących o zakazie wejścia na pas drogi granicznej postanowili zrobić sobie wędrówkę wzdłuż linii granicy. Spacer okazał się dość kosztowny. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.

Niezastosowanie się do zakazu wejścia na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł.

Straż Graniczna przypomina, że ciekawość i lekkomyślność np. choćby po to by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy z bliska obejrzeć znaki graniczne nie są żadnym usprawiedliwieniem. Prosimy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad tym aby przepisy te były przestrzegane.

do góry