Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Odzyskano skradzione pojazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano skradzione pojazdy

Katarzyna Zdanowicz
18.02.2021

W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli dwa poszukiwane pojazdy o łącznej wartości 67 tys. Odzyskano samochód osobowy skradziony w Belgii i motocyckl skradziony w Holandii.

Wczoraj (17.02.2021 r.) funkcjonariusze z PSG w Augustowie na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli samochód typu laweta marki Mercedes na litewskich numerach rejestracyjnych. 40-letni obywatel Litwy na lawecie przewoził samochód osobowy marki Audi Q7. W trakcie przeprowadzonej kontroli pojazdów pod kątem legalności pochodzenia okazało się, że przewożone auto figuruje w dostępnych bazach jako utracone na terytorium Belgii. Szacunkowa wartość Audi Q7 z 2007 roku wynosi 50 tys. zł.

Natomiast dziś (18.02.2021 r.) na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy zatrzymano 38-letniego obywatela Białorusi, który usiłował wywieźć z Polski motocykl typu KTM 690 z 2009 roku. W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że pojazd figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen i bazie Interpolu jako utracony na terytorium Holandii. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego motocykla wynosi 17 tys. zł.

W obu przypadkach cudzoziemców przesłuchano w charakterze świadków, a pojazdy po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji przekazano funkcjonariuszom Policji celem dalszego postępowania.

  • Odzyskamy samochód
    Odzyskamy samochód
  • Odzyskany motocykl
    Odzyskany motocykl
do góry