Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Pas drogi granicznej wejście zabronione! - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pas drogi granicznej wejście zabronione!

Katarzyna Zdanowicz
07.04.2021

Niestety nie każdy zwraca uwagę na tablice znajdujące się w pobliżu granicy państwa informujące o zakazie przebywania na pasie drogi granicznej. W miniony weekend funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili sześć osób, które naruszyły zakaz wejścia na pas drogi granicznej.

3 kwietnia 2021 r. funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży ujawnili ślady wejścia na pas drogi granicznej trzech osób. Sprawcami zdarzenia byli cudzoziemcy - obywatel Francji, Włoch i Hiszpanii. Pomimo tablic informujących o zakazie przekraczania granicy państwowej oraz o zakazie wejścia na pas drogi granicznej postanowili zrobić sobie wędrówkę wzdłuż linii granicy. Spacer okazał się dość kosztowny. Za popełnione wykroczenie wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości po 500 zł każdy.

Wejścia na pas drogi granicznej odnotowano także na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Krynkach. Dwie osoby (obywatel Polski  i obywatel Chile) weszły na pas drogi granicznej 4 kwietnia br., natomiast 5 kwietnia br. na pas wjechał rowerzysta.

W bliskiej odległości od granicy państwa ustawione są tablice informujące o zakazie przekraczania granicy i zakazie przebywania w pasie drogi granicznej. Prosimy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa. Straż Graniczna przypomina, że niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad tym, aby przepisy te były przestrzegane.

do góry