Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Kosztowna pamiątka z granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kosztowna pamiątka z granicy

Katarzyna Zdanowicz
04.05.2021

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Narewce ukarali mandatami karnymi dwie osoby za naruszenie zakazu wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia polsko-białoruskiej granicy w miejscu niedozwolonym.

W piątek (30.04.2021 r.) funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili ślady wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia linii granicy przez dwie osoby. W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że sprawcami wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia granicy wbrew przepisom są dwaj mężczyźni (Amerykanin i Włoch), którzy przebywali w okolicy turystycznie. Cudzoziemcy w wieku 28 i 40 lat przyznali się do popełnionego wykroczenia. Zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 300 zł każdy.

W miniony weekend wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia granicy wbrew przepisom  odnotowano również na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Krynkach, Michałowie i Mielniku. W sumie mandatami karnymi zostało ukaranych 5 osób.

Pamiętajmy, że niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł. Ciekawość i lekkomyślność np. aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy z bliska obejrzeć znaki graniczne nie są żadnym usprawiedliwieniem. W bliskiej odległości od granicy państwa ustawione są tablice informujące o zakazie przekraczania granicy i zakazie przebywania na pasie drogi granicznej. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad tym aby przepisy te były przestrzegane.

 

 

do góry