Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Zatrzymano dwie grupy nielegalnych migrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano dwie grupy nielegalnych migrantów

Katarzyna Zdanowicz
18.06.2021

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie grupy nielegalnych migrantów, które przekroczyły polsko – białoruską granicę wbrew przepisom. Wszyscy zatrzymani to obywatele Afganistanu.

W środę (16.06.2021 r.) patrol z Placówki SG w Krynkach w okolicach miejscowości Ozierany ujawnił na pasie drogi granicznej ślady przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawców przekroczenia granicy wbrew przepisom. W wyniku podjętych działań kilka kilometrów od granicy funkcjonariusze zatrzymali 11 cudzoziemców (6 mężczyzn w wieku 15-49 lat, 5 kobiet 9-47 lat). W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że są to obywatele Afganistanu. Cudzoziemcy pieszo przeszli przez tak zwaną "zieloną granicę".  Po wykonaniu niezbędnych czynności w obecności tłumacza obywateli Afganistanu decyzją sądu umieszczono w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Kętrzynie i w Białymstoku.

Do zatrzymania kolejnej grupy doszło następnego dnia, 17 czerwca br. w Sokółce. Funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy współdziałając z Policjantami z Sokółki zatrzymali 11 obywateli Afganistanu. Cudzoziemcy w wieku od 18 do 45 lat przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy polsko - białoruskiej. Po wykonaniu czynności procesowych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymani mężczyźni decyzją sądu zostaną umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców.

W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w sumie 18 grup (150 osób), które nielegalnie przekroczyły granice naszego państwa.

  • Zatrzymani w Sokółce obywatele Afganistanu
    Zatrzymani w Sokółce obywatele Afganistanu
do góry