Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Nowy Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowy Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Zdanowicz
07.07.2021

Dziś w siedzibie komendy oddziału w Białymstoku odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W uroczystości udział wziął Zastępca Komendanta  Głównego  Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorz Niemiec oraz kadra kierownicza Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zgodnie z ceremoniałem odchodzący Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorz Biziuk, który pełnił tę funkcję od 16 czerwca 2016 r., pożegnał się ze sztandarem oddziału i przekazał go w ręce nowego komendanta płk. SG Andrzeja Jakubaszka.

Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej podziękował byłemu komendantowi oddziału za dotychczasową służbę, a nowemu życzył powodzenia w wypełnianiu przyszłych obowiązków.

Pułkownik SG Andrzej Jakubaszek od wielu lat zajmuje się problematyką nielegalnej migracji jako ekspert w tej dziedzinie. W  latach 1999-2001 był zatrudniony w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w Urzędzie do Spraw Repatriacji i Cudzoziemców. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 2001 r. w Komendzie Głównej Straży Granicznej. Na początku pełnił ją w Zarządzie Kontroli Ruchu Granicznego, następnie w Zarządzie Operacyjno-Śledczym, a przez ostatnie 10 lat na stanowisku dyrektora w Zarządzie do Spraw Cudzoziemców.

  • Przekazanie obowiązków nowemu komendantowi
    Przekazanie obowiązków nowemu komendantowi
  • Przekazanie obowiązków nowemu komendantowi
    Przekazanie obowiązków nowemu komendantowi
  • Przekazanie obowiązków nowemu komendantowi
    Przekazanie obowiązków nowemu komendantowi
do góry