Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Kolejne próby forsowania polskiej granicy z Białorusią - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne próby forsowania polskiej granicy z Białorusią

Alina Grygorowicz
16.12.2021

Wczoraj (15.12.2021 r.) na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Czeremsze, Mielniku, Narewce i Nowym Dworze doszło do prób forsowania polsko – białoruskiej granicy.

Na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze tuż po północy grupa 31 osób próbowała siłowo przekroczyć granicę państwa wbrew przepisom. Grupa była bardzo agresywna, w kierunku żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej rzucała kamieniami oraz oślepiała latarkami. Cudzoziemcy niszczyli zabezpieczenia graniczne, gdzie przy użyciu drewnianej kładki zdołali przekroczyć zaporę. Wszyscy zostali zatrzymani i zawróceni do linii granicy. W trakcie zdarzenia dwóch żołnierzy zostało poszkodowanych.

Do kolejnych prób doszło na odcinkach ochranianych przez Placówkę SG w Mielniku, Narewce i Nowym Dworze, gdzie cudzoziemcy bezskutecznie próbowali sforsować polsko-białoruską granicę.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej minionej doby ujawnili 71 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Od początku grudnia br. Straż Graniczna odnotowała 1018 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

do góry