Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Ujawniono papierosy przemycane za pomocą drona - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ujawniono papierosy przemycane za pomocą drona

Katarzyna Zdanowicz
17.12.2021

W ostatnich dniach dwukrotnie udaremniono przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych przerzucanych przez granicę przy użyciu drona. Zabezpieczono łącznie 5 pakunków zwierających nielegalne papierosy o wartości ponad 50 tys. zł.

13 grudnia 2021 r. patrol Wojska Polskiego wykonujący zadania w ochronie granicy państwowej zauważył tuż obok przejścia drogowego w Bobrownikach przelatujące z Białorusi do Polski i z powrotem (3-krotnie) bezzałogowe statki powietrzne. Obiekty poruszały się na wysokości około 100 m tą samą trasą  i miały podpięte pod sobą ładunki, które następnie zrzucały na polanie na skraju lasu.  Przeszukując okolice zrzutu funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach ujawnili 3 zafoliowane czarną folią kartony, które zawierały wyroby tytoniowe oznaczone białoruskimi znakami akcyzy. W kartonach łącznie ujawniono 42 tys. szt. papierosów na kwotę przekraczającą 30 tys. zł.

Natomiast 15 grudnia br. także na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Bobrownikach zaobserwowano kolejny nielegalny przemyt za pomocą drona. Tym razem ujawniono i zabezpieczono 2 pakunki zawierające 28 tys. szt. papierosów z białoruską akcyzą  o łącznej wartości ponad 20 tys. zł.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przemyt papierosów o wartości ponad 44,2 mln zł.

 

  • Udaremniony przemyt papierosów przy użyciu drona
    Udaremniony przemyt papierosów przy użyciu drona
do góry