Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Kolejne próby forsowania granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne próby forsowania granicy

Katarzyna Zdanowicz
21.12.2021

Do kolejnych prób forsowania polskiej granicy z Białorusią doszło wczoraj (20.12.2021 r.) na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży i Czeremsze.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży grupa 10 cudzoziemców przy wsparciu białoruskich służb siłowo forsowała granicę. Przecięto concertinę w dwóch miejscach odległych od siebie o około 30 metrów, nielegalni migranci obrzucili żołnierzy kamieniami, natomiast białoruskie służby graniczne oślepiały żołnierzy laserami. Natomiast na odcinku Placówki SG w Czeremsze grupa 7 cudzoziemców bezskutecznie próbowała  sforsować polsko-białoruską granicę. Wszystkie osoby zostały po tamtej stronie granicy, po czym cofnęły się w głąb Białorusi.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej minionej doby ujawnili 26 prób – to od początku sierpnia najmniejsza liczba dobowych prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Od początku grudnia br. Straż Graniczna odnotowała ponad 1300 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

 

do góry