Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Szkolenie funkcjonariuszy Straży Granicznej z nowych środków przymusu bezpośredniego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie funkcjonariuszy Straży Granicznej z nowych środków przymusu bezpośredniego

Katarzyna Zdanowicz
17.01.2022

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w minionym tygodniu przechodzili szkolenie z wykorzystywania nowych środków przymusu bezpośredniego - plecakowych miotaczy gazu oraz użycia tarcz ochronnych.

Nowe środki przymusu bezpośredniego, które otrzymała nasza formacja to odpowiedź na kryzys migracyjny. Pod koniec roku Podlaski Oddział Straży Granicznej otrzymał plecakowe miotacze gazu, które trafiły do placówek SG na granicy polsko-białoruskiej. Mają zapewnić bezpieczeństwo funkcjonariuszom Straży Granicznej w trakcie wykonywania czynności służbowych na granicy państwa.

Przez cały tydzień (10-14.01.2022 r.) na terenie Komendy Oddziału odbywały się szkolenia z wykorzystania plecakowych miotaczy gazu oraz technik posługiwania się tarczami. W sumie przeszkolonych zostało ponad 250 funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Szkolenia prowadzili funkcjonariusze z oddziału prewencji policji z Białegostoku.

 

  • Szkolenie z użycia tarcz i wykorzystania plecakowych miotaczy gazu
    Szkolenie z użycia tarcz i wykorzystania plecakowych miotaczy gazu
  • Szkolenie z użycia tarcz i wykorzystania plecakowych miotaczy gazu
    Szkolenie z użycia tarcz i wykorzystania plecakowych miotaczy gazu
do góry