Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Nielegalnie przez granicę polsko-litewską - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalnie przez granicę polsko-litewską

Katarzyna Zdanowicz
20.01.2022

Czworo obywateli Iraku nielegalnie przekroczyło granicę polsko-litewską. W nielegalną podróż zabrali ich obywatele Łotwy.

Wczoraj (19.01.2022 r.) na terenie gminy Szypliszki funkcjonariusze Policji do kontroli zatrzymali pojazd marki Renault Master na łotewskich numerach rejestracyjnych. Busem oprócz 2 kierowców- obywateli Łotwy podróżowało 4 obywateli Iraku. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Rutce-Tartak kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że rodzina (28-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta z dzieckiem oraz 28-letni brat bliźniak męża ) nie posiadają przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Cudzoziemcy posiadali przy sobie zaświadczenia dla osób ubiegających się o azyl na Łotwie, które podczas sprawdzania okazały się, że są podrobione. Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani.

Dziś (20.01.2022 r.) odbyło się spotkanie graniczne, podczas którego obywatele Iraku zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Natomiast dwóch obywateli Łotwy (25 i 54 lat) prawdopodobnie dziś usłyszy zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

do góry