Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Przez granicę polsko-litewską wbrew przepisom - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przez granicę polsko-litewską wbrew przepisom

Katarzyna Zdanowicz
21.06.2022

Na odcinku polsko-litewskim funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kolejnego organizatora i pięciu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

Wczoraj (20.06.2022 r.)  funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak  na terenie gminy Wiżajny zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mazda na łomżyńskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą auta był 27-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że mężczyzna w swoim aucie przewozi pięciu obywateli Iranu, którzy uprzednio nielegalnie przekroczyli polsko-litewską granicę. Ponadto w wyniku podjętej kontroli stanu trzeźwości kierowcy przez wezwanych na miejsce funkcjonariuszy Policji ujawniono, iż obywatel Ukrainy kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Ustalono także, że kierujący posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący od dnia 20.04.2022 r.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy oraz wszczęto wobec niego czynności administracyjne związane z prowadzeniem postępowania do zobowiązania do powrotu. Dalsze postępowanie wobec kierowcy prowadzą funkcjonariusze suwalskiej Policji.

Obywatele Iranu w związku z przekroczeniem polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom i przebywaniem na terytorium naszego kraju bez wymaganych dokumentów po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 146 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, w tym 22 na granicy polsko-litewskiej. W tym czasie za nielegalne przekroczenie granicy polsko - litewskiej  funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w sumie 88 cudzoziemców.

 

do góry