Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Po raz kolejny cudzoziemcy próbowali nielegalnie przekroczyć polsko-litewską granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Po raz kolejny cudzoziemcy próbowali nielegalnie przekroczyć polsko-litewską granicę

Katarzyna Zdanowicz
22.06.2022

Kolejnego kuriera i czterech cudzoziemców, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę zatrzymali wczoraj (21.06.2022 r.) funkcjonariusze Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki SG w Dubeninkach (Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej) na terenie gminy Wiżajny zatrzymali do kontroli  pojazd marki BMW na polskich numerach rejestracyjnych, którego kierowcą był 30-letni obywatel Danii. Mężczyzna w swoim aucie przewoził 4 obywateli Iraku. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wykazała, że przewożeni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju, posiadali jedynie przepustki z litewskiego ośrodka dla cudzoziemców.

Wszyscy obywatele Iraku zostali zatrzymani, a następnie po wykonaniu niezbędnych czynności przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Natomiast kurier -  obywatel Danii, usłyszał zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

do góry