Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Kurier i nielegalni migranci na granicy polsko – litewskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kurier i nielegalni migranci na granicy polsko – litewskiej

Katarzyna Zdanowicz
05.07.2022

Kolejnego kuriera i czterech cudzoziemców, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę zatrzymali wczoraj (04.07.2022 r.) funkcjonariusze Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Gołdapi (Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej) w Krejwianach zatrzymali do kontroli osobowego nissana na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którego kierowcą był 33-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna w swoim aucie przewoził 4 obywateli Iraku. Przybyły na miejscu patrol z Placówki SG w Rutce-Tartak po przeprowadzonej kontroli legalności pobytu stwierdził, iż przewożeni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju, a jeden z nich  posiadał przepustkę z litewskiego ośrodka dla cudzoziemców.

Wszyscy obywatele Iraku zostali zatrzymani, a następnie po wykonaniu niezbędnych czynności przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Natomiast, przewożący ich obywatel Ukrainy, usłyszał zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Od oczątku roku na granicy - polsko litewskiej zatrzymano w sumie 33 pomocników i organizatorów w przegraczaniu granicy wbrew obowiązującym przepisom.

do góry