Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Nielegalnie przez polsko-litewską granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalnie przez polsko-litewską granicę

Krystyna Jakimik-Jarosz
03.08.2022

Kolejnego kuriera i czterech cudzoziemców, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę zatrzymali wczoraj (02.08.2022r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach.

Do kontroli w miejscowości Hołny Mejera (gmina Sejny) patrol Straży Granicznej zatrzymał Opla na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca 35-letni obywatel Gruzji  przewoził w swoim aucie 4 obywateli Iraku. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej kontrola legalności pobytu wobec przewożonych cudzoziemców wykazała, że nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju, posiadali jedynie zaświadczenia z litewskiego ośrodka dla cudzoziemców. Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Obywatele Iraku po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani w ramach readmisji stronie litewskiej. Natomiast przewożący ich obywatel Gruzji usłyszał zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto Komendant Placówki SG w Sejnach wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu.

Z kolei już dziś (03.08.2022 r.) w Burbiszkach (gmina Sejny) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy przewozili czterech Irakijczyków. Trwają czynności. 

W tym roku na granicy polsko-litewskiej funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 54 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

do góry