Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Kolejna pracowita doba za nami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejna pracowita doba za nami

Katarzyna Zdanowicz
09.08.2022

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali wczoraj (08.08.2022 r.) 72 próby nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Zatrzymano również kuriera, który na odcinku litewskim przewoził nielegalnych migrantów.

Ujawnieni cudzoziemcy pochodzili z wielu rejonów świata. Byli wśród nich mieszkańcy: Iranu, Maroko, Kuby, Turcji, Jemenu, Syrii, Iraku, Etiopii, Bangladeszu, Erytrei, Konga, Mali, Nowej Gwinei, Nigerii, Afganistanu i Gabonu. Nielegalni migranci próbę sforsowania granicy podjęli w rejonie Płaskiej, Narewki, Białowieży, Dubicz Cerkiewnych, Czeremchy i Mielnika.

Patrol z Placówki SG w Sejnach współdziałając z funkcjonariuszem Policji w miejscowości Burbiszki zatrzymał do kontroli Toyotę na warszawskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, iż obywatel Gruzji przewoził 1 Afgańczyka, 3 Hindusów i mieszkańca Tadżykistanu. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wykazała, że nikt z podróżnych nie posiadał dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Wszyscy zostali zatrzymani i pozostają w dyspozycji Placówki SG w Sejnach. Trwają czynności.

W tym roku  funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 198 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, w tym 66 na granicy polsko- litewskiej.

 

do góry