Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Udaremnione próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Udaremnione próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

Katarzyna Zdanowicz
21.09.2022

Wczoraj (20.09.2022 r.) 38 cudzoziemców usiłowało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. Usiłowali dokonać podkopu, wykorzystać do tego aluminiowe drabiny czy nożyce do cięcia drutu. Na widok polskich patroli oddalili się w głąb Białorusi.

Nielegalni migranci pochodzili z Syrii, Afganistanu i Iranu. Ujawnieni zostali na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Krynkach, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze, Mielniku, Narewce i Lipsku.

W rejonie Krynek 10-osobowa grupa cudzoziemców zauważona została tuż po przepłynięciu granicznej rzeki Świsłocz. W okolicy Dubicz Cerkiewnych do pokonania bariery technicznej usiłowano wykorzystać aluminiowe drabiny i nożyce do cięcia drutu. Natomiast na odcinku ochranianym przez Placówkę z Mielnika nielegalni migranci wykryci zostali w trakcie dokonywania podkopu - oddalili się w głąb Białorusi.

Po raz kolejny okazuje się, że powstała bariera techniczna spełnia swoją rolę - skutecznie ogranicza i utrudnia nielegalne przekroczenie granicy. Potwierdzają to liczby ujawnianych osób, którym uniemożliwiono przekroczenie granicy wbrew przepisom. We wrześniu minionego roku ujawnialiśmy średnio na dobę 205 prób nielegalnego przekraczania granicy, w pierwszej połowie września 2022 roku jest ich średnio na dobę 30.

 

 

  • Funkcjonariusz SG
    Funkcjonariusz SG
do góry