Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Kolejna partia pomocy trafi do cudzoziemców na granicy polsko-białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejna partia pomocy trafi do cudzoziemców na granicy polsko-białoruskiej

Krystyna Jakimik-Jarosz
24.11.2022

Wczoraj (23.11.2022 r.) otrzymaliśmy kolejną partię żywności i odzieży z Caritas Ordynariatu Polowego WP. Wszystkie przekazane rzeczy trafią do placówek Podlaskiego OSG na granicy polsko-białoruskiej, a następnie zostaną przekazane potrzebującym cudzoziemcom.

Dzięki wsparciu wielu instytucji i organizacji funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej są w stanie na bieżąco dystrybuować niezbędne artykuły i środki do placówek Straży Granicznej na granicy z Białorusią, które następnie zabezpieczają podstawowe potrzeby cudzoziemców. Kolejną partię żywności o długim terminie przydatności, a także odzież przekazał Caritas Ordynariatu Polowego WP.

W ubiegłym tygodniu za pośrednictwem Kapelanów POSG otrzymaliśmy artykuły spożywcze, wodę oraz odzież z Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos, Caritas Diecezji Siedleckiej oraz Podlaskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. 

Zabezpieczenie podstawowych potrzeb w aspekcie humanitarnym ma na celu przede wszystkim niedopuszczanie do zagrożenia zdrowia i życia cudzoziemców w trwającym kryzysie migracyjnym. Sieć wsparcia humanitarnego działająca przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej podejmuje aktywne działania w celu zabezpieczenia potrzeb ujawnionych osób, które nielegalnie przekroczyły granicę. Realizowane jest to za pośrednictwem koordynatorów do spraw humanitarnych działających na placówkach POSG oraz aktywne współdziałanie z instytucjami i organizacjami pomocowymi.

 

 • Otrzymana pomoc
  Otrzymana pomoc
 • Otrzymana pomoc
  Otrzymana pomoc
 • Otrzymana pomoc
  Otrzymana pomoc
 • Otrzymana pomoc
  Otrzymana pomoc
 • Otrzymana pomoc
  Otrzymana pomoc
do góry