Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Migracyjny raport z minionego weekendu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Migracyjny raport z minionego weekendu

Michał Bura
23.01.2023

158 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju ujawnili w  trakcie minionych trzech dni (20-22.01.2023 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Kilkanaście osób, po zauważeniu przez polskie służby wycofało się w głąb Białorusi.

61 prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowanych zostało w niedzielę, w sobotę 62, natomiast w piątek 35. W sobotę na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w  Krynkach migranci przedostając się na terytorium Polski pokonali rzekę graniczną Świsłocz wykorzystując ponton, a w rejonie Bobrownik tą samą rzekę przekroczyli w bród. Z kolei w  piątek 15- osobowa grupa cudzoziemców, która nielegalnie wkroczyła na terytorium Polski w  rejonie Narewki zlokalizowana została przy wykorzystaniu drona.  

W trakcie minionych trzech dni do przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom dochodziło też na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Czeremsze, Michałowie i Mielniku. Ujawnieni w weekend cudzoziemcy pochodzili z Iraku, Iranu, Afganistanu, Pakistanu, Syrii, Jemenu, Turkmenistanu, Egiptu i Somalii.

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała 1088 prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.    

 

  • Ponton migrantów PSG Krynki
    Ponton migrantów PSG Krynki
do góry