Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Nasi na podium w XX edycji Maratonu Komandosa - Aktualności

Aktualności

Nasi na podium w XX edycji Maratonu Komandosa

Katarzyna Zdanowicz
28.11.2023

Pierwsze i drugie miejsce wśród funkcjonariuszy Straży Granicznej biorących udział w XX edycji Maratonu Komandosa zdobyli funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zawody odbyły się w minioną sobotę (25.11.2023 r.) w Lublińcu. Bieg zorganizował Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec. W maratonie udział wzięło blisko 700 zawodników i zawodniczek z różnych formacji mundurowych. Maraton Komandosa to jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce. W ciężkich warunkach pogodowych i terenowych, w umundurowaniu polowym i z 10 kg plecakiem trzeba było pokonać dystans ponad 42 km.

W kategorii Straż Graniczna funkcjonariusze z naszego oddziału zajęli dwa miejsca na podium. I miejsce zajął sierż. szt. SG Paweł Wołkowycki, a II miejsce st. chor. SG Krzysztof Półtorak.

Maraton Komandosa był ostatnim biegiem całorocznej rywalizacji o medal Wielkiego Szlema Komandosa tj.: pięciu biegów. W styczniu był ćwierćmaraton, w lutym - półmaraton, w marcu Setka Komandosa, w październiku - Bieg o Nóż Komandosa i ostatni listopadowy maraton komandosa.

Gratulujemy formy i życzymy dalszych sukcesów !