Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej III Mistrzostwa o Puchar Komendanta POSG w piłce siatkowej - Aktualności

Aktualności

III Mistrzostwa o Puchar Komendanta POSG w piłce siatkowej

Katarzyna Zdanowicz
11.12.2023

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w piłce siatkowej zdobyła drużyna z Komendy Oddziału. O tytuł i puchar walczyło w sumie 16 drużyn.

Zawody odbyły się w minionym tygodniu na hali sportowej komendy oddziału w Białymstoku. Do rywalizacji, które trwały trzy dni, przystąpiło 16 drużyn reprezentujących 14 placówek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendę Oddziału oraz Wydział Operacyjno-Śledczy. W sumie zostało rozegranych 41 meczów i wzięło w nich udział około 150 funkcjonariuszy. Mecze były dopingowane przez wielu wiernych kibiców siatkarskich rozgrywek. W miniony piątek, 8 grudnia odbył się finał pomiędzy reprezentacją z Placówki SG w Białowieży i reprezentacją Komendy Oddziału. Mistrzem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej SG i zdobywcą pucharu została drużyna Komendy Oddziału. Drugie miejsce przypadło Placówce SG w Białowieży, a trzecie drużynie z Sejn. Puchary i wyróżnienia w imieniu komendanta POSG wręczał jego zastępca płk SG Marek Sochański.

Wyłoniono również najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju, którymi okazali się kpr. SG Jolanta Żylińska z Placówki SG w Sejnach i plut. SG Adam Kuczyński z Komendy Oddziału. Dodatkowym punktem turnieju był mecz towarzyski rozegrany pomiędzy kadrą kierowniczą Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Jedną z drużyn wzmocnił swoim udziałem komendant oddziału gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek. Poniżej końcowa klasyfikacja III Mistrzostw o Puchar Komendanta POSG w piłce siatkowej: