Na początku kwietnia br. odbyły się II Zawody Taktyczno-Strzeleckie organizowane przez Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego. Było to wydarzenie, które po raz kolejny zgromadziło najlepszych – gotowych sprawdzić swoje umiejętności w wymagających i realistycznych warunkach.
W zawodach uczestniczyło 29 dwuosobowych drużyn z jednostek specjalnych i realizacyjnych podległych MON i MSWiA. Zawody odbywały się łącznie na jedenastu torach strzeleckich w warunkach dziennych i nocnych, z wykorzystaniem ochrony balistycznej oraz masek przeciwgazowych i obejmowały zadania z użyciem karabinków i pistoletów. Konkurencje wymagały od zawodników doskonałej kondycji, zgrania w zespole i umiejętności działania pod presją.
Drużyna z Wydziału Zabezpieczenia Działań Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zajęła w tej rywalizacji wysoką IV lokatę, o włos ocierając się o podium, tuż za JW AGAT, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i 16 Batalionem Powietrznodesantowym.
To był prawdziwy test charakteru i profesjonalizmu.
zdj. WP


