Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy z udziałem Straży Granicznej - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy z udziałem Straży Granicznej

Katarzyna Zdanowicz
29.04.2026

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zaprezentowali stoisko promocyjne podczas zawodów z pierwszej pomocy. Rywalizacja odbyły się w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku

We wtorek (28.04) w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku odbyły się X Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy. W trakcie rywalizacji młodzież z siedemnastu szkół z Białegostoku i okolic, musiała podjąć próbę ratowania zdrowia w różnego rodzaju okolicznościach, w których pozorantami byli uczniowie VIII liceum. Startujące w zawodach drużyny musiały odpowiednio zareagować w sytuacjach omdlenia, zatrzymania krążenia, pożaru czy wypadku komunikacyjnego. Sędziami i koordynatorami zawodów byli zawodowi ratownicy medyczni z Grupy Nadzieja.

Na zawodach nie zabrakło funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Uczniowie mogli z bliska poznać specyfikę służby w Straży Granicznej, zobaczyć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy oraz dowiedzieć się jak wygląda praca psa służbowego. Podlaski Oddział Straży Granicznej ufundował także specjalne nagrody zwycięzcom zawodów w grupie szkół ponadpodstawowych.

  • Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy z udziałem Straży Granicznej Młodzież stojąca przy stoisku promocyjnym Straży Granicznej.
    Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy z udziałem Straży Granicznej
  • Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy z udziałem Straży Granicznej Funkcjonariusze Straży Granicznej pozują do zdjęcia ze świecącym napisem.
    Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy z udziałem Straży Granicznej
  • Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy z udziałem Straży Granicznej Kobieta pokazuje jak udziała pierwszej pomocy na zawodach.
    Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy z udziałem Straży Granicznej
do góry