Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Przez granicę polsko – litewską wbrew przepisom - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Przez granicę polsko – litewską wbrew przepisom

Katarzyna Zdanowicz
25.05.2026

Podczas weekendu funkcjonariusze z Placówki w Sejnach i Rutce-Tartak ujawnili trzy grupy migrantów, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-litewską.

Wszystkie osoby, które nielegalnie przez zieloną granicę dostały się do naszego kraju, zatrzymane zostały w miniony piątek (22.05). Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspólnie z żołnierzami WOT zatrzymali dwie grupy. Jedna z nich liczyła 10 osób, druga 4. Kolejnych 4 cudzoziemców ujętych zostało, również przy współudziale żołnierzy WOT, pełniących służbę w ramach wsparcia funkcjonariuszy Straży Granicznej z Rutki Tartak.

Wśród zatrzymanych za nielegalne przekroczenie granicy były osoby pochodzące między innymi z Egiptu, Bangladeszu, Maroko i Czadu.   

Wszyscy cudzoziemcy, którzy nielegalnie dostali się do Polski, zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

  • Przez granicę polsko - litewską wbrew przepisom
    Przez granicę polsko - litewską wbrew przepisom
  • Przez granicę polsko - litewską wbrew przepisom
    Przez granicę polsko - litewską wbrew przepisom
do góry