Aktualności
-
Miniona doba na granicy
Wczoraj (27.12.2022 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 39 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę. Zatrzymano również czterech pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy.
28.12.2022 -
Granica polsko – białoruska. Raport ze świątecznego weekendu
236 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju ujawniły w trakcie minionych czterech dni (23.12.22 – 26.12.22) służby ochraniające podlaski odcinek polsko- białoruskiej granicy. Kilkudziesięciu migrantów po zauważeniu ich przez polskie patrole oddaliło się w głąb Białorusi. Zatrzymano również 3 kurierów.
27.12.2022 -
Świąteczne upominki
Już od wielu lat funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej angażują się w akcje świątecznej pomocy na rzecz osób potrzebujących. W tym roku świąteczne upominki trafiły między innymi do rodziny z powiatu sejneńskiego.
27.12.2022 -
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym jeszcze mocniej niż zwykle jesteśmy wdzięczni za Waszą trudną i wymagającą służbę. To tez dobry moment, by po raz kolejny powiedzieć Wam słowo „dziękujemy” - przede wszystkim za to, że możemy spędzić te Święta w rodzinnym gronie, w bezpiecznym domu - w okolicznościowym liście zwrócił się Minister SWiA Mariusz Kamiński do funkcjonariuszy Straży Granicznej.
23.12.2022 -
Życzenia świąteczne Komendanta Głównego SG
Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga skierował szczególne życzenia do Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy, którzy w czasie świąt będą strzec naszego bezpieczeństwa.
23.12.2022 -
Misja Macedonia 2022
Relacja funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z misji w Macedonii Północnej. Dziewiąty już wyjazd w ramach wsparcia policji macedońskiej odbywał się w dniach 28.11.2022r. - 18.12.2022 r.
23.12.2022 -
Pontonem przez rzekę graniczną Świsłocz
Wczoraj (22.12.2022 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 66 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę. Zatrzymano również trzech pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy.
23.12.2022 -
Powrócili z zagranicznej misji
Dwunastu funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału SG zakończyło 9 edycję misji wsparcia policji macedońskiej.
22.12.2022 -
Nielegalnie przez granicę
21 grudnia 2022 r. z Białorusi na terytorium Polski wbrew przepisom granicę usiłowało przekroczyć 12 osób. Wszystkie zdarzenia odnotowane zostały w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Lipsku.
22.12.2022