Aktualności
-
List od Komendanta Głównego Straży Granicznej
Życzenia dla funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej z okazji Święta Straży Granicznej od Komendanta Głównego SG gen. dyw. SG Tomasza Pragi.
16.05.2022 -
List od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Życzenia dla funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej z okazji Święta Straży Granicznej od Ministra SWiA Mariusza Kamińskiego.
16.05.2022 -
Dziś Święto Straży Granicznej
Trzydzieści jeden lat temu, 16 maja 1991 roku, do służby na granicach Polski przystąpili funkcjonariusze nowej, powołanej nieco ponad pół roku wcześniej formacji, Straży Granicznej.
16.05.2022 -
Pieśń reprezentacyjna Straży Granicznej „Na straży granic”
Utwór po raz pierwszy zaprezentowała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej w trakcie uroczystych obchodów Święta Straży Granicznej w COSSG w Koszalinie. Autorem tekstu jest kpr. SG Piotr Saczek z Morskiego Oddziału SG, laureat konkursu literackiego Straży Granicznej. Bolesław Szulia skomponował muzykę i stworzył niezwykłą aranżację utworu.
16.05.2022 -
Centralne obchody Święta Straży Granicznej
12 maja, mszą św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej w Katedrze w Koszalinie, rozpoczęły się oficjalne obchody 31. rocznicy utworzenia Straży Granicznej. W obchodach święta formacji wzięli udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
13.05.2022 -
Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. Kolejni nielegalni migranci i zatrzymany kurier
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w trakcie wczorajszej doby (12.05.2022 r.) odnotowali 31 prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.
13.05.2022 -
Akcja honorowego krwiodawstwa w Podlaskim Oddziale SG
Ponad 15 litrów krwi oddali dzisiaj funkcjonariusze i pracownicy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach akcji honorowego oddawania krwi pod hasłem „Na Straży Życia”. Organizatorem całego przedsięwzięcia był Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej.
12.05.2022 -
Transgraniczny rajd rowerowy
Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie, Sejnach i Rutce Tartak wzięli udział w XVIII Rajdzie Rowerowym, którego trasa przebiegała po obu stronach granicy polskiej i litewskiej.
12.05.2022 -
I Turniej Służb Mundurowych w Koluchstyl
Kapral SG Ewelina Cieśluk, sierż.szt. SG Piotr Bałdak wzięli udział w I Turnieju Służb Mundurowych w Koluchstyl. Zawody odbyły się w miniony weekend w Kleosinie.
12.05.2022