Aktualności
-
Spotkanie z przedstawicielami Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego
Dziś (06.05.2022 r.) w siedzibie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku na czele z Panią Dyrektor Ewą Wojewódko.
06.05.2022 -
Wciąż niespokojnie na granicy polsko-białoruskiej
Wczoraj (05.05.2022 r.) nielegalnie przedostać się z terytorium Białorusi do Polski usiłowało 40 cudzoziemców. Na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Lipsku, Czeremsze i Białowieży doszło do siłowych prób sforsowania polsko - białoruskiej granicy. Zatrzymano również trzech ,,kurierów”.
06.05.2022 -
Nielegalnie przez polsko-litewską granicę
Pięciu obywateli Afganistanu nielegalnie przekroczyło granicę polsko-litewską. W nielegalną podróż zabrał ich obywatel Uzbekistanu.
05.05.2022 -
Narkotyki warte 12 milionów w baku paliwa
Kokainę o wartości blisko 12 mln złotych ujawnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano przewożącego narkotyki 51-letniego bezpaństwowca.
05.05.2022 -
Kolejne próby forsowania polsko-białoruskiej granicy
Ostatniej doby funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili 44 próby nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.
05.05.2022 -
Skąd się biorą nielegalni migranci w polskich lasach ?
Funkcjonariusze z Placówki w Nowym Dworze ujawnili trzech obywateli Jemenu i Syryjczyka, którzy będąc jeszcze na Białorusi nawiązali kontakt z polskimi aktywistami.
04.05.2022 -
Papierosy z drona
Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych przerzucanych przez granicę przy użyciu drona. Do sprawy zatrzymano 34-letniego obywatela Polski.
04.05.2022 -
Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej
3 maja br. na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 50 cudzoziemców. Z kolei w poniedziałek (2 maja) udaremniono 48 prób. Niebezpiecznie było na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze, gdzie doszło do siłowych prób sforsowania granicy naszego państwa.
04.05.2022 -
Dynamiczny początek długiego weekendu na polsko – białoruskiej granicy
W trakcie trzech pierwszych dni przedłużonego weekendu od 29 kwietnia do 1 maja 2022 roku polsko-białoruską granicę nielegalnie próbowało przekroczyć 135 osób. Doszło również do siłowej próby sforsowania granicy naszego państwa oraz zatrzymano jednego ,,kuriera”.
02.05.2022