Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Fundacja PGZ doposaża Straż Graniczną w specjalistyczne latarki - Darowizny rzeczowe -

Nawigacja

Darowizny rzeczowe

Fundacja PGZ doposaża Straż Graniczną w specjalistyczne latarki

Alina Grygorowicz
20.12.2021

Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej z siedzibą w Warszawie w formie wsparcia przekazała Podlaskiemu Oddziałowi Straży Granicznej z siedzibą w Białymstoku środki rzeczowe w postaci: 170 sztuk profesjonalnych latarek czołowych oraz 160 sztuk latarek taktycznych dużej mocy.

Przedmiotowy sprzęt będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez funkcjonariuszy z placówek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, które bezpośrednio ochraniają polsko-białoruski odcinek granicy państwowej.

Sprzęt, który otrzymaliśmy jest najwyższej jakości, spełnia wysokie standardy odporności i wodoszczelności. Otrzymany sprzęt zapewni odpowiednie oświetlenie podczas nocnego patrolu, kontroli drogowych oraz interwencji, gdyż jest to jedno z podstawowych narzędzi naszych funkcjonariuszy wykorzystywane w codziennej służbie.

Latarki zwiększają bezpieczeństwo osobiste funkcjonariusza po zmroku, a także znacznie ułatwią i pomogą w wykonywaniu czynności poszukiwawczych, dochodzeniowych oraz tropiących z psem służbowym.  

do góry