Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Uhonorowano krwiodawców z Podlaskiego Oddziału SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uhonorowano krwiodawców z Podlaskiego Oddziału SG

Alina Grygorowicz
14.05.2018

Nie patrzą na zaszczyty i pochwały, nie zważają na normy i cyfry. Nie pytają czy jest taka potrzeba, czy nie. Po prostu są i pomagają innym. Z dobrego serca, z potrzeby niesienia pomocy chorym. Oddają krew i są najlepsi! Nasi krwiodawcy… 11 maja 2018 roku zostali uhonorowani najbardziej zasłużeni krwiodawcy województwa podlaskiego.

Ponad sto osób z Podlasia odebrało w piątek w siedzibie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odznaczenia państwowe, medale i odznaki za honorowe krwiodawstwo. Z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wyróżnienia te otrzymało 33 krwiodawców.

Odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” przyznane przez Ministra Zdrowia otrzymali krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. Z Podlaskiego Oddziału SG odznaczenia te otrzymało 28 osób. Ponadto 1 osoba została uhonorowana Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża za szczególne zaangażowanie i wspieranie działalności PCK. 2 osoby otrzymały Medal z okazji 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK oraz 2 osoby otrzymały Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Odznaczenia wręczał wicewojewoda podlaski Jan Zabielski. Podziękował on wszystkim za zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym oraz godną naśladowania postawę wobec drugiego człowieka.

Serdecznie gratulujemy!

  • Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym krwiodawcom
    Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym krwiodawcom
  • Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym krwiodawcom
    Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym krwiodawcom
do góry